Rowerek biegowy czy hulajnoga?

Małe dzieci mają niespożytą energię, którą wykorzystują, aby każdego dnia poznawać świat. Małe nóżki szybko się męczą, więc na pierwsze wyprawy przyda się jakiś pojazd. Co będzie lepsze - rowerek biegowy czy hulajnoga?

Na rynku jest ogromny wybór zabawek i akcesoriów sportowych dla najmłodszych. Wielu rodziców waha się, czy kupić swojemu smykowi biegówkę czy może hulajnogę. Oto porównanie wad i zalet obydwu tych pojazdów dla smyka.

Rowerek biegowy czy hulajnoga?

Lekkie i łatwe w prowadzeniu

Pojazd dla małego dziecka powinien być przede wszystkim lekki. To kryterium spełniają rowerki biegowe i hulajnogi. Dzięki temu dziecko może je bez wysiłku prowadzić. Zarówno na hulajnodze, jak i na biegówce, maluch ma okazję zaspokoić ogromną potrzebę ruchu, rozwijać się fizycznie, planować i przewidywać konsekwencje swoich zachowań, uczyć zasad bezpiecznego zachowania, które znajomość bardzo się mu się przyda, gdy wsiądzie na „dorosły” rower.

A jednak biegówka!

Jednak, jeśli my rodzice mamy zdecydować się, czy kupić biegówkę czy hulajnogę, lepszym wyborem będzie biegówka. W przeciwieństwie do hulajnogi przygotowuje dziecko do jazdy na większym rowerze z pedałami. Maluch uczy się przede wszystkim zachowywać równowagę. Dodatkowo, hulajnoga wymusza asymetryczną postawę, ponieważ dziecko jadąc na niej odpycha się tylko jedną nogą, tą która dominuje. Prawonożne dziecko będzie używało konsekwentnie prawej nóżki, lewonożne lewej. Na rowerku biegowym pracują obydwie nogi i strony ciała. Hulajnoga ponadto nie rozwija zmysłu równowagi, który jest niezbędny do jazdy na tradycyjnym rowerze.

Ceny rowerków biegowych i hulajnóg są porównywalne. Dlatego dokonując wyboru, naszym zdaniem lepiej zdecydować się na biegówkę.

MP2K.PL | Rowerki biegowe to nasza pasja! | Masz pytania? Pisz na adres krzysiek@mp2k.pl